Oscar-díj 2010

Oscar-díj 2010

A jelöltek teljes listája (az első sorban mindig a nyertes):

Legjobb film:
A bombák földjén (The Hurt Locker)
Avatar
A Serious Man
A szív bajnokai (The Blind Side)
Becstelen brigantyk (Inglourious Basterds)
District 9
Egek ura (Up in the Air)
Egy lányról (An Education)
Fel (Up)
Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire

Legjobb rendezés:
Kathryn Bigelow - A bombák földjén
James Cameron - Avatar
Quentin Tarantino - Becstelen brigantyk
Lee Daniels - Precious
Jason Reitman - Egek ura

Legjobb férfi főszereplő:
Jeff Bridges - Crazy Heart
George Clooney - Egek ura
Colin Firth - A Single Man
Morgan Freeman - Invictus
Jeremy Renner - A bombák földjén

Legjobb női főszereplő:
Sandra Bullock - A szív bajnokai
Helen Mirren - The Last Station
Carey Mulligan - Egy lányról
Gabourey Sidibe - Precious
Meryl Streep - Julie & Julia

Legjobb férfi mellékszereplő:
Christoph Waltz - Becstelen brigantyk
Matt Damon - Invictus
Christopher Plummer - The Last Station
Stanley Tucci - Komfortos mennyország
Woody Harrelson - The Messenger

Legjobb női mellékszereplő:
Mo'Nique - Precious
Penélope Cruz - Kilenc
Vera Farmiga - Egek ura
Maggie Gyllenhaal - Crazy Heart
Anna Kendrick - Egek ura

Legjobb idegen nyelvű film:
El Secreto de Sus Ojos (Argentína)
A fehér szalag (Németország)
A próféta (Franciaország)
Ajami (Izrael)
Fausta éneke (Peru)

Legjobb eredeti forgatókönyv:
A bombák földjén, Mark Boal
Becstelen brigantyk, Quentin Tarantino
The Messenger, Alessandro Camon & Oren Moverman
A Serious Man, Joel Coen & Ethan Coen
Fel, Bob Peterson, Pete Docter

Legjobb adaptált forgatókönnyv:
Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire, Geoffrey Fletcher
Egek ura, Jason Reitman és Sheldon Turner
District 9, Neill Blomkamp és Terri Tatchell
Egy lányról, Nick Hornby
Egy kis gubanc, Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche

Legjobb látványterv:
Avatar
Doktor Parnassus és a képzelet birodalma
Kilenc
Sherlock Holmes
Az ifjú Viktória királynő

Legjobb operatőr:
Avatar, Mauro Fiore
A fehér szalag, Christian Berger
Harry Potter és a Félvér Herceg, Bruno Delbonnel
A bombák földjén, Barry Ackroyd
Becstelen brigantyk, Robert Richardson

Legjobb kosztüm:
Az ifjú Viktória királynő, Sandy Powell
Bright Star, Janet Patterson
Coco Chanel, Catherine Leterrier
Doktor Parnassus és a képzelet birodalma, Monique Prudhomme
Kilenc, Colleen Atwood

Legjobb dokumentumfilm:
The Cove, Louie Psihoyos
Burma VJ Anders, Ostergaard és Lise Lense-Moller
Food, Inc., Robert Kenner és Elise Pearlstein
The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers, Judith Ehrlich és Rick Goldsmith
Which Way Home, Rebecca Cammisa

Legjobb rövid dokumentumfilm:
Music by Prudence, Roger Ross Williams és Elinor Burkett
China's Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province, Jon Alpert és Matthew O'Neill
The Last Campaign of Governor Booth Gardner, Daniel Junge és Henry Ansbacher
The Last Truck: Closing of a GM Plant, Steven Bognar és Julia Reichert
Rabbit a la Berlin, Bartek Konopka és Anna Wydra

Legjobb vágás:
A bombák földjén, Bob Murawski és Chris Innis
Avatar, Stephen Rivkin, John Refoua és James Cameron
District 9, Julian Clarke
Becstelen brigantyk, Sally Menke
Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire, Joe Klotz

Legjobb smink:
Star Trek, Barney Burman, Mindy Hall és Joel Harlow
Az ifjú Viktória királynő, Jon Henry Gordon és Jenny Shircore
Il Divo, Aldo Signoretti és Vittorio Sodano

Legjobb filmzene:
Fel, Michael Giacchino
Avatar, James Horner
Fantastic Mr. Fox, Alexandre Desplat
A bombák földjén, Marco Beltrami és Buck Sanders
Sherlock Holmes, Hans Zimmer

Legjobb betétdal:
The Weary Kind (Crazy Heart)
Almost There (A hercegnő és a béka)
Down in New Orleans (A hercegnő és a béka)
Loin de Paname (Paris 36)
Take It All (Kilenc)

Legjobb animációs film:
Fel
Coraline és a titkos ajtó
A fantasztikus Mr. Fox
A hercegnő és a béka
The Secret of Kells

Legjobb animációs rövidfilm:
Logorama, Nicolas Schmerkin
French, Roast, Fabrice O. Joubert
Granny O'Grimm's Sleeping Beauty, Nicky Phelan és Darragh O'Connell
The Lady and the Reaper (La Dama y la Muerte), Javier Recio Gracia
A Matter of Loaf and Death, Nick Park

Legjobb rövidfilm:
The New Tenants, Joachim Back és Tivi Magnusson
The Door, Juanita Wilson és James Flynn
Instead of Abracadabra, Patrik Eklund és Mathias Fjellström
Kavi, Gregg Helvey
Miracle Fish, Luke Doolan és Drew Bailey

Legjobb hangvágás:
A bombák földjén, Paul N.J. Ottosson
Avatar, Christopher Boyes és Gwendolyn Yates Whittle
Becstelen brigantyk, Wylie Stateman
Star Trek, Mark Stoeckinger és Alan Rankin
Fel, Michael Silvers és Tom Myers

Legjobb hangkeverés:
A bombák földjén, Paul N.J. Ottosson és Ray Beckett
Avatar, Christopher Boyes, Gary Summers, Andy Nelson és Tony Johnson
Becstelen brigantyk, Michael Minkler, Tony Lamberti és Mark Ulano
Star Trek, Anna Behlmer, Andy Nelson és Peter J. Devlin
Transformers 2, Greg P. Russell, Gary Summers és Geoffrey Patterson

Legjobb vizuális trükkök:
Avatar, Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham és Andrew R. Jones
District 9, Dan Kaufman, Peter Muyzers, Robert Habros és Matt Aitken
Star Trek, Roger Guyett, Russell Earl, Paul Kavanagh és Burt Dalton

No votes yet

Népszerű tartalmak

Belépés

Archívum

április 2018
hkszecspszov
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Következő szülinapok

There are no birthdays soon.

Online felhasználók

Jelenleg 0 felhasználó és 3 vendég van a webhelyen.

Új felhasználók

  • Jocifoto
  • Kovitomi
  • rizsolt

Skype - Lazapipasite

My status

Friss hozzászólások

Rate This

No votes yet

Támogatóink:

Tartalom megosztás

Powered by Qsa Entertainment