Oscar 2010: a jelöltek teljes listája

Oscar 2010: a jelöltek teljes listája

Anne Hathaway és Tom Sherak, a The Academy of Motion Picture Arts and Sciences elnöke közösen hirdette ki a 2010-es Oscar díj jelöltjeinek teljes listáját. Sajnálatos módom, ahogy minden évben, az Oscar-t megelőző díjkiosztó dömping ellőtte majdhogynem az összes meglepetést, így csak tényszerűen tudom közölni, hogy az Avatar és A bombák földjén 9-9, a Becstelen brigantyk 8, míg az Egek ura 6 jelölést tudhat magáénak. A szabályok változása értelmében a legjobb film kategóriában nem 5, hanem 10 produkció szerepel – ez egy kicsit talán fokozhatja az izgalmakat, de igen erős az esélye hogy a nyertes végül a két legtöbb jelölést kapott film közül kerül ki. A március 7-én megrendezésre kerülő 82. Oscar-gála házigazdái Alec Baldwin és Steve Martin lesznek.

Legjobb film:
Avatar
The Blind Side
District 9
Egy lányról (An Education)
A bombák földjén (The Hurt Locker)
Becstelen brigantyk ( Inglourious Basterds)
Precious
A Serious Man
Fel!
Egek ura (Up In the Air)

Legjobb rendező:
Kathryn Bigelow – A bombák földjén (The Hurt Locker)
James Cameron – Avatar
Lee Daniels – Precious
Jason Reitman – Egek ura (Up In the Air)
Quentin Tarantino – Becstelen brigantyk ( Inglourious Basterds)

Legjobb férfi főszereplő:
Jeff Bridges – Crazy Heart
George Clooney – Egek ura (Up In the Air)
Colin Firth – A Single Man
Morgan Freeman - Invictus – A legyőzhetetlen (Invictus)
Jeremy Renner – A bombák földjén (The Hurt Locker)

Legjobb női főszereplő:
Sandra Bullock – The Blind Side
Helen Mirren – The Last Station
Carey Mulligan – Egy lányról (An Education)
Gabourey ‘Gabby’ Sidibe – Precious
Meryl Streep – Julie és Julia – Két nő, egy recept

Legjobb férfi mellékszereplő:
Matt Damon - Invictus – A legyőzhetetlen (Invictus)
Woody Harrelson – The Messenger
Christopher Plummer – The Last Station
Stanley Tucci – Komfortos mennyország (The Lovely Bones)
Christoph Waltz – Becstelen brigantyk ( Inglourious Basterds)

Legjobb női mellékszereplő:
Penélope Cruz – Kilenc (Nine)
Vera Farmiga – Egek ura (Up In the Air)
Maggie Gyllenhaal – Crazy Heart
Anna Kendrick – Egek ura (Up In the Air)
Mo’Nique – Precious

Legjobb animációs film:
Coraline és a titkos ajtó (Coraline)
A fantasztikus Mr. Fox (Fantastic Mr. Fox)
A hercegnő és a béka (The Princess and the Frog)
Kells titka (The Secret of Kells)
Fel!

Legjobb adaptált forgatókönyv:
Neill Blomkamp, Terri Tatchell – District 9
Nick Hornby – Egy lányról (An Education)
Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche - Egy kis gubanc (In the Loop)
Geoffrey Fletcher – Precious
Jason Reitman, Sheldon Turner – Egek ura (Up In the Air)

Legjobb eredeti forgatókönyv:
Mark Boal – A bombák földjén (The Hurt Locker)
Quentin Tarantino – Becstelen brigantyk ( Inglourious Basterds)
Oren Moverman, Alessandro Camon – The Messenger
Joel Coen, Ethan Coen, Egy komoly ember – A Serious Man
Bob Peterson, Pete Docter – Fel!

Legjobb operatőr:
Mauro Fiore – Avatar
Bruno Delbonnel – Harry Potter és a félvér herceg
Barry Ackroyd – A bombák földjén (The Hurt Locker)
Robert Richardson – Becstelen brigantyk ( Inglourious Basterds)
Christian Berger – A fehér szalag (Das weisse Band)

Legjobb filmzene:
James Horner – Avatar
Alexandre Desplat - A fantasztikus Mr. Fox (Fantastic Mr. Fox)
Marco Beltrami, Buck Sanders – A bombák földjén (The Hurt Locker)
Hans Zimmer – Sherlock Holmes
Michael Giacchino – Fel!

Legjobb betétdal:
T-Bone Burnett, Ryan Bingham: The Weary Kind – Crazy Heart
Reinhardt Wagner, Frank Thomas: Loin de Paname – Külvárosi mulató
Maury Yeston: Take It All – Kilenc (Nine)
Randy Newman: Down in New Orleans - A hercegnő és a béka (The Princess and the Frog)
Randy Newman: Almost There – A hercegnő és a béka (The Princess and the Frog)

Legjobb látvány és díszlet:
Rick Carter, Robert Stromberg – Avatar
Anastasia Masaro – Doctor Parnassus és a képzelet birodalma
John Myhre – Kilenc (Nine)
Sarah Greenwood - Sherlock Holmes
Patrice Vermette – Az ifjú Viktória királynő (The Young Victoria)

Legjobb jelmez:
Janet Patterson – Bright Star
Catherine Leterrier - Coco Chanel
Monique Prudhomme – Doctor Parnassus és a képzelet birodalma
Colleen Atwood – Kilenc (Nine)
Sandy Powell – Az ifjú Viktória királynő (The Young Victoria)

Legjobb vágás:
Stephen E. Rivkin, John Refoua, James Cameron – Avatar
Julian Clarke – District 9
Bob Murawski, Chris Innis – A bombák földjén (The Hurt Locker)
Sally Menke – Becstelen brigantyk ( Inglourious Basterds)
Joe Klotz – Precious

Legjobb smink:
Il Divo – A megfoghatatlan /Il Divo/
Star Trek
Az ifjú Viktória királynő /The Young Victoria/

Legjobb hang:
Avatar
A bombák földjén (The Hurt Locker)
Star Trek
Fel!
Becstelen brigantyk ( Inglourious Basterds)

Legjobb hangvágás:
Avatar
A bombák földjén (The Hurt Locker)
Star Trek
Fel!
Becstelen brigantyk ( Inglourious Basterds)

Legjobb vizuális effektus:
Avatar
Star Trek
District 9

Legjobb idegennyelvű film:
Ajami – Izrael
A fehér szalag (Das weisse Band) – Németország
A szeme titkai (El secreto de sus ojos) – Argentína
A próféta - Franciaország
Fausta éneke – Peru

Legjobb dokumentumfilm:
Burma VJ
The Cove
Food, Inc.
The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers
Which Way Home

Legjobb dokumentum-rövidfilm:
China’s Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province
The Last Campaign of Governor Booth Gardner
The Last Truck: Closing of a GM Plant
Królik po berlinsku
Music by Prudence

Legjobb animációs rövidfilm:
French Roast
Granny O’Grimm’s Sleeping Beauty
La dama y la muerte
Logorama
Wallace and Gromit in ‘A Matter of Loaf and Death’

Legjobb rövidfilm:
The Door
Istället för abrakadabra
Kavi
Miracle Fish
The New Tenants

No votes yet

User login

Archives

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Következő szülinapok

pufi  (48) Jan 23

Who's online

There are currently 0 users and 1 guest online.

Who's new

  • Jocifoto
  • Kovitomi
  • rizsolt

Skype - Lazapipasite

My status

Recent comments

Rate This

No votes yet

Támogatóink:

Syndicate

Powered by Qsa Entertainment